بومى ایران سوئیس اسلامی آمریکا وزارت خارجه

بومى: ایران سوئیس اسلامی آمریکا وزارت خارجه وزیر امور خارجه وزارت امور خارجه اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی کشور عزیزمان ایران فوت بر آمریکا می‌گوید/ آیا باید برجام را تایید کنم؟ , ترامپ

دونالد ترامپ در کنگره محافظه‌کاران آمریکا ضمن تکرار ادعاهای ضد ایرانی، دلخوری خودش را از اینکه ایرانی‌ها، «مرگ بر آمریکا» می‌گویند، ابراز کرد.

کشور عزیزمان ایران فوت بر آمریکا می‌گوید/ آیا باید برجام را تایید کنم؟ , ترامپ

ترامپ: کشور عزیزمان ایران فوت بر آمریکا می گوید؛ آیا باید برجام را تایید کنم؟

عبارات مهم : ایران

دونالد ترامپ در کنگره محافظه کاران آمریکا ضمن تکرار ادعاهای ضد ایرانی، دلخوری خودش را از اینکه ایرانی ها، «مرگ بر آمریکا» می گویند، ابراز کرد.

به گزارش فارس، مدیر جمهور آمریکا در نشست کمیته محافظه کاران آمریکایی حاضر شد.

کشور عزیزمان ایران فوت بر آمریکا می‌گوید/ آیا باید برجام را تایید کنم؟ , ترامپ

دونالد ترامپ در ابتدای صحبت خود از دستاوردهای دولتش در مدت وقت حضور در کاخ سفید سخن گفت و به «محافظه کار» بودن خود و دولتش افتخار کرد.

او سپس به عنوان اصلاح قانون مالیات و «تولید مشاغل بسیار زیاد» در آمریکا پرداخت.

دونالد ترامپ در کنگره محافظه‌کاران آمریکا ضمن تکرار ادعاهای ضد ایرانی، دلخوری خودش را از اینکه ایرانی‌ها، «مرگ بر آمریکا» می‌گویند، ابراز کرد.

در همین بین بود که سر و صدای زیادی در محل کنفرانس محافظه کاران برپا شد. سپس مشخص شد که فردی در مخالفت با مواضع دونالد ترامپ شروع به سر و صدا کرد.

مقام های برگزار کننده این نشست، فرد مذکور را از سالن بیرون بردند.

ترامپ در تصویر العمل به این حاشیه، خطاب به مدیر کمیته برگزار کننده گفت که «این فرد جطور خود را به نشست رسانده است؟»

کشور عزیزمان ایران فوت بر آمریکا می‌گوید/ آیا باید برجام را تایید کنم؟ , ترامپ

رئیس جمهور آمریکا خطاب به این فرد معترض، او را «وابسته به رسانه های اخبار جعلی» خواند.

او با اشاره به انتخابات آتی کنگره آمریکا، از همه هواداران جمهوریخواه و محافظه کاران خواست با حرارت و شوق زیاد وارد صحنه انتخابات شوند آیا که اگر این کار را نکنند، مخالفان «متمم دوم قانون اساسی آمریکا»، این حق را از شما خواهند گرفت.

دونالد ترامپ در کنگره محافظه‌کاران آمریکا ضمن تکرار ادعاهای ضد ایرانی، دلخوری خودش را از اینکه ایرانی‌ها، «مرگ بر آمریکا» می‌گویند، ابراز کرد.

اشاره او به قانون آزادی حمل سلاح در آمریکا بود و در واقع بار دیگر مخالفت خود را با اصلاح قانون آزادی سلاح تکرار کرد.

حمایت او از متمم دوم قانون اساسی آمریکا در حالی مطرح شده است که به دنبال حمله مسلحانه مرگبار در فلوریدا، درخواست های زیادی در آمریکا جهت اصلاح قانون حمل سلاح مطرح شده است است.

کشور عزیزمان ایران فوت بر آمریکا می‌گوید/ آیا باید برجام را تایید کنم؟ , ترامپ

ترامپ در ادامه با دفاع از موضع دولتش در خروج از توافق بین المللی آب و هوایی پاریس، این توافق را «فاجعه بار» و «کُشنده اشتغال در آمریکا» خواند.

رئیس جمهور آمریکا با دفاع از مواضع اقتصادی دولتش و تاثیر خروج واشنگتن از توافق پاریس مدعی شد که از وقت شروع به کار دولت او، «سرمایه گذاری ها در آمریکا به شدت زیاد کردن یافته و مشاغل زیادی ایجاد شده است است».

ترامپ به عنوان کشور عزیزمان ایران هم اشاره کرد و ادعاهایی علیه کشور عزیزمان ایران و توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران مطرح کرد.

او گفت: «ما توافق فاجعه بار و یک جانبه هسته ای با کشور عزیزمان ایران را تایید نکردیم. کشور عزیزمان ایران فوت بر آمریکا می گوید. چطور پایبندی آنها را (به برجام) تایید کنم؟»

وی افزود که «ما این وضع در هم و برهم(درباره برجام) را تایید نکردیم. آنها با ما واکنش‌ها بدی می کنند».

رئیس جمهور آمریکا افزود: جان کری شاید بدترین مذاکره کننده باشد و البته خود شخص اوباما».

ترامپ در ادامه سخنرانیش راجع به دستاوردهای دولتش، به عنوان «انتقال سفارت امریکا به اورشلیم(بیت المقدس)» اشاره کرد.

رئیس جمهور آمریکا در این صحبت بارها از «دستاوردهای خیره کننده» دولتش در پرسشها داخلی و خارجی سخن گفت.

وی در ادامه این صحبت مفصل، به عنوان تیراندازی اخیر در دبیرستان فلوریدا اشاره کرد.

ترامپ به دیدار اخیرش با خانواده های قربانیان تیراندازیها در مدارس آمریکا اشاره کرد و باز هم موضع خودش راجع به لزوم «محافظت از مدارس» را تکرار کرد.

از نظر او باید به معلمان در آمریکا آموزش های مورد نیاز جهت مقابله با تیرانداز و فرد مسلح داده شود؛ اقدامی که به گفته او «اقدام بازدارنده» خواهد بود.

وی سپس با دفاع از «انجمن ملی سلاح»(NRA) و «میهن پرست» خواندن اعضای این گروه، تاکید کرد که باید سیستم بررسی پیشینه افراد خواهان خرید سلاح تقویت شود.

ترامپ گفت : ببینید دوستان باید این کار را بکنیم، برعکس کنگره که فقط حرف می زنند من کسی هستم که کار را انجام می دهم. این را به شما بگویم که من یکی از سرسختترین حامیان متمم دوم قانون اساسی(قانون آزادی حمل سلاح) هستم. مساله حمایت از این متمم نیست بلکه عنوان مقابله با خشونت و تیراندازی ها است».

رئیس جمهور آمریکا در ادامه به عنوان مهاجرت و لزوم مقابله با گروههای خلافکار و باندهای خلافکار پرداخت و این افراد را «حیوانات» خواند.

وی سپس از مواضع دموکرات ها به شدت انتقاد کرد و آنها را حامی گروه های تبهکار و خلافکار خواند.

ترامپ به شدت از جذب مهاجران از طریق قرعه کشی لاتاری به آمریکا انتقاد کرد و گفت از کنگره خواسته که این روند را عوض کردن دهد؛ به گفته او این روند باید آخر یابد و ورود مهاجران بر اساس صلاحیت و شایستگی باشد نه لاتاری.

وی در بخشی دیگری از صحبت خود با حمله لفظی به «نانسی پلوسی» رهبر اقلیت دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا، خطاب به حاضران گفت که «شما باید با او مقابله کنید آیا که او می خواهد متمم دوم قانون اساسی(قانون آزادی حمل سلاح) را از شما بگیرد».

وی در بخش نهایی صحبت خود به عنوان کره شمالی اشاره کرد و گفت که «ما سخت ترین تحریمهارا علیه کره شمالی اعمال کردیم و امیدوارم که نتیجه خوبی از دل آن بیرون بیاید».

ترامپ بعد از یک ساعت و ۱۵ دقیقه سخنرانی، به اظهاراتش در این نشست آخر داد.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | قانون | آمریکا | ایرانی | آمریکایی | ضد ایرانی | رئیس جمهور | قانون اساسی | دونالد ترامپ | کنگره آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs